Yaz Okulu

KIYMETLİM ANAOKULU

YÜZME

Yüzme uzmanlar tarafından her yaş grubu için tavsiye edilen tek spor dalıdır.Kas gelişimi açısından ağır yük altına girmemesi gereken okul öncesi çocukları Yüzme sporu yoluyla ihtiyaçları olan fiziksel ve duygusal gelişim desteğini almaktadırlar.

Çocuklarının yaş grupları belirlenerek ve her bir grubun başında bir eğitmen söz konusu olacak şekilde yüzme dersleri yapılmaktadır.Aynı zamanda çocukların eğitim saatlerinde çocuklarınızı izleyebilecek gözlem alanı bulunan yüzme havuzları son derece modern ve hijyenik tesislere gidilmektedir.

Okul öncesi (3-6 yaş) yüzme çalışmalarında temel amaç çocuğun yaşına uygun temel öz bakım becerilerini gerçekleştirmesini,kendi kendine ve grup içerisinde kurallı oyun oynayabilmesini,denge ,ritm, çabukluk gibi koordinatif özelliklerinin geliştirilmesini,suya ve su ortamına alışmasını,su yutmamayı ve yuttuğunda ne yapması gerektiğini,su güvenlliğini öğrenmesini sağlamaktır.

BİNİCİLİK

Okul öncesi dönem, çocuğun tüm gelişim alanlarının desteklenmesi ve onun sağlıklı bir birey olması için önem verilmesi gereken bir dönemdir. Özellikle şehirde yaşayan çocuklar için ev ortamında hareket imkanı sınırlı kalmaktadır.

Bizler çocuklarımızın gerek okul içinde gerekse okul dışında hareket gelişim evrelerine uygun olarak hazırladığımız programlar çerçevesinde, hareket becerilerini geliştirmeyi ve bedenini doğru bir şekilde kullanabilmesini amaçlıyoruz. Haziran ayında uygulanmaya başlanan, uzman eğitmenler ve çalıştırıcılar tarafından verilen binicilik eğitiminde öğrencilerimiz at üzerinde gezinti yaparak denge egzersizleri, atın yürüyüşlerini tanıma, en temel binicilik prensipleri ve at bilgisini kapsayan derslerle ufak yaştan binicilik sporunu tanımaktadır. Kıymetlim olarak “Pony” türü atlarla tanıştırdığımız 4-6 yaş grubu öğrencilerimiz, hem hayvan sevgisini öğreniyor hem de sağlıklı kas gelişimi sağlıyor.

Gezi ve Piknikler

Eğitim çevreden ve doğadan kopuk olmamalıdır. Öğrenilenler gerçek yaşamla bütünleştiğinde kalıcı olur. Uygulayarak ve yaşayarak öğrenme Kıymetlim Anaokulunun vazgeçilmez uygulamasıdır.

Okulumuzda eğitim, farklı yaş gruplarında altışar aylık periyotlara ayrılarak yapılmaktadır. Çocuklar kendi gelişim düzeylerine uygun düzenlenmiş oyun alanlarında uzman öğretmen ve yardımcı öğretmen eşliğinde okulumuzun belirlediği eğitim programına yönelik çalışmalar yaparlar.

Akıl Oyunları

Özellikle çocukluk döneminin başı sayılan okul öncesinde Akıl ve Zeka Oyunlarının uygulanması ile çocuklarda aşama aşama kişilik gelişimi desteklenir. Başlangıçta farkındalık becerisini öğrenirler daha sonra ayırt etme ve görsel algı becerileri üzerine yoğunlaşırlar. Grup içerisinde yer alarak sosyalleşir ve yaptıkları proje çalışmalarıyla grup ruhu kazanırlar. Yapılan her etkinlikte aktif yardımlaşma ve birlikte hareket etme becerileri kazanırlar.

Eğitimin daha ilk aşamasından itibaren çocukta bir disiplin oluşmalıdır. Hangi durumda olursa olsun kendine hakim olabilmeyi öğrenmeli, duygularının esiri olmamladır. Kontrol mekanizması onu ikna etmeye vazgeçmeyeceği uygulamaları kullanarak geliştirilmelidir. Oynarken kuralları öğrenmeli, planlama yapmalı, ekip ruhunu yaşamalıdır. Farkına varmadan yeni projeler üretmelidir.