Neden Kıymetlim Anaokulu

KIYMETLİM ANAOKULU

NEDEN KIYMETLİM OKUL ÖNCESİ EĞİTİM MERKEZİ ?

Çocuklarımızın eğitimi için 7 yaşın çok geç olduğu artık herkes tarafından bilinmektedir. Çocuklarınızın hayatta daha başarılı olmasını istiyorsanız eğitime daha erken başlayın çağrısında bulunan uzmanlara göre okul öncesi eğitim çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek isteyen aileler için bir lüks değil, zorunluluk arz ediyor.

Çocuk Beyninin en hızlı geliştiği 0-6 yaş arası dönem olduğu artık herkes tarafından kabul edilmektedir. Çocukların anaokuluna başlanması için en uygun zaman dilimi ise 2-6 yaşlar arasıdır. Bu yüzden çocuklarının sosyal, duygusal, zihinsel ve fiziksel gelişimlerinin daha iyi bir seviyeye gelişmesini isteyen veliler çocuklarının eğitiminin evde değil, kaliteli bir kreş ve anaokulunda almasını istemektedirler. Kalitenin yanında çocuklara en az aileleri kadar değer vermeyi hedefleyen anaokulumuz bu nedenle ismini Kıymetlim Anaokulu olarak tescil ettirmiştir. Yani çocuğunuz sizin için ne kadar kıymetli ise bizim içinde o kadar kıymetlidir.

Kıymetlim Anaokulu’nda çocukların sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimleri gözlenir ve testler yapılır. Çocuğun yetersiz olduğu alanlarda daha fazla destek sağlanır. Ayrıca veliler günlük olarak çocuklarının ne öğrendiğini, ne düzeyde öğrendiğini çocuklarının günlük olarak düzenlenen karnelerinden öğrenirler. Çocuklarımıza ingilizce, bilgisayar ve drama eğitimi haftalık olarak verilmektedir ve yine veliler öğrenilen konulardan haberdar edilmektedir.

İngilizce derslerinde kreş öğrencilerinin düzeyine uygun olarak tasarlanmış animasyonlarla öğrencilerin kolay ve eğlenceli bir şekilde İngilizce öğrenmeleri sağlanmaktadır. Bilgisayar dersinde ise interaktif (etkileşimli) eğitim CD’leri kullanılarak çocuklarımızın bilgisayara olan ilgilerinin artması ve eğlenceli şekilde öğrenme sağlanır.

Çocuklarımızın sağlıklı bir zihinsel ve fiziksel gelişim sağlamaları için hazırladığımız temiz, güvenli ve huzurlu ortam olan Kıymetlim Anaokulu’na sayın velilerimizi bekliyoruz.