Hakkımızda

KIYMETLİM ANAOKULU

Kıymetlimde her ortam Konuksever bir yer

Kıymetlim Anaokulunda amacımız bize emanet edilen çocuklarımızın öncelikle sağlıklı, mutlu, yeniliklere açık, kendine güvenen , araştırmacı, sorgulayan, öğrenmeyi öğrenen, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Bu doğrultuda profesyonel kadromuzla, uygun eğitim ortamlarında, maksimum akademik destek ile çocuklarımızın ayına ve yaşına uygun sosyal, psikolojik ve fiziksel gelişimlerini desteklemeyi hedefliyoruz.

Okul Müdürü Hatice YORGANCI

Kıymetlim Anaokulun Özgeçmiş

2007 yılında Hatice Yılmaz ve Ayşe Yılmaz tarafından Ankara Yenimahalle’de kurulan Kıymetlim Anaokulu, deprem koşulları göz önüne alınarak inşa edilmiştir.

750 m2 iç, 200 m2 dış kullanım alanına sahip olan anaokulumuz, çocuklarımızın eğitimi için bütün fiziksel şartlar göz önüne alınarak tasarlanmıştır.

Kreşteki sınıflar çocukların psiko-motor, bilişsel, duyuşsal, sosyal ve dil gelişimleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Etrafı çevrili bahçemizde, çocuklarımızın güvenle ve gönüllerince koşup oynayabilecekleri oyun parkı bulunmaktadır.

Kreşimizin faaliyet odalarında çocuklarımıza kesme, origami, yırtma, boya, seramik çalışmaları, yaptırılarak çocuklarımızın el becerilerinin, yaratıcılıklarının, hayal güçlerinin ve kendilerine olan güvenlerinin artması hedeflenmektedir.


Kıymetlimde Eğitim Planı

Kıymetlim Anaokulu eğitim ve öğretime Eylül ayında başlar ve tüm yıl eğitim devam eder. Temmuz ve Ağustos aylarında yaz programı uygulanmaktadır.

Okulumuz 8:00 - 18:30 saatleri arasında hizmet sunmaktadır.

Okulumuzda eğitim, farklı yaş gruplarında altışar aylık periyotlara ayrılarak yapılmaktadır. Çocuklar kendi gelişim düzeylerine uygun düzenlenmiş oyun alanlarında uzman öğretmen ve yardımcı öğretmen eşliğinde okulumuzun belirlediği eğitim programına yönelik çalışmalar yaparlar.

Kıymetlimde Bir Gün

  • 08.00-09.00 Okula Geliş
  • 09.00-09.30 Kahvaltı
  • 09.30-12.00 Gelişimsel Eğitim ve Sanat Etkinlikleri
  • 12.00-12.30 Öğle Yemeği
  • 13.00-14.30 Uyku-Dinlenme ( Küçük Yaş Grubu )
  • 15.00-15.30 İkindi Kahvaltısı
  • 15.30-17.30 Gelişimsel Eğitim ve Sanat Etkinlikleri
  • 17.30-18.30 Okuldan Ayrılış
Eğitim Planı

Eğitim Planı